Çağatay SAYBAŞILI

Çağatay SAYBAŞILI

Eğitmen, Yaşam Koçu

2010 tarihinden itibaren kurucu ortağı olduğu Starseed Training & Consultancy bünyesinde çalışmalarını sürdüren Çağatay Saybaşılı, lojistik, havacılık, perakende, medikal, hizmet gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren ulusal ve çokuluslu firmalar için düzenlediği eğitimlerde 3000’in üzerinde katılımcıya satış, koçluk, takım olma, iletişim ve özgüven eğitimleri vermiştir.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun  olduktan sonra kariyerine Japon Tobacco Int.’da başlamış, Satış Müdürlüğü pozisyonuyla 5 yıla yakın bir süre saha ve yöneticilik konusunda deneyim kazanmıştır. “Satış”ın üründen ve hatta şirketten bağımsız bir süreç sergilediğini, sonucu getirenin her zaman insan faktörü olduğunu keşfi ile kendini iletişim, dil kalıpları, davranışın psikolojik boyutları konularında eğitmeye başlamıştır. Tamer Dövücü’den aldığı eğitimlerle 2003 yılında NLP Practitioner, 2004 yılında NLP Master Practitioner yetkinliklerini kazanmış ve bireysel terapilere başlamıştır.

Satışın eğitim yönüne daha fazla eğildiği Pepsi Co.’da ,5 yıl Eğitim Müdürlüğü yapmış, tüm saha satış ekibinin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, gerekli eğitimlerin oluşturulması, verilmesi ve sonuçlarının takibinden ve saha denetimlerinden sorumlu olmuştur. Ayrıca hem satış yöneticilerine hem de Genel Müdürlük çalışanlarına “NLP ile İletişim” ve “Etkili Geribildirim” eğitimleri vermiştir.

Bu dönemde Comprehensive Coaching U Inc. – The Coaching Institute ‘dan Yaşam Koçluğu ve Kurumsal Koçluk sertifikaları almış ve Pepsi Türkiye’nin satış ve genel müdürlük eğitimlerini yeni bir koçluk programı ile temellendirerek, şirket içi koçluk modelini planlamış, uygulamaya koymuş ve bunu destekleyen atölye çalışmalarını yönetmiştir.

Bireysel koçluk seanslarında, NLP ve Gestalt tekniklerini de kullanarak bütünsel bir yapıya ulaşmış, bugüne kadar 2000 saatin üzerinde bireysel seans yapmıştır.

Eğitmene ait Kurslar

Çağatay SAYBAŞILI

Öz Motivasyon