Emrah CEYLAN

Emrah CEYLAN

Yönetim Danışmanı, Eğitmen

Emrah Ceylan, İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Geliştirme Programı’nda kısa süreli olarak micro MBA eğitimi aldı. Şuan Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi doktora programı tez aşamasındadır.

Ceylan, üniversite mezuniyeti sonrası bankacılık sektöründe Ticari Bankacılık ve Şirket Bankacılığı bölümlerinde şirketlerin finansman kaynaklarına ulaşılabilmesine yönelik ticari bankacılık ürünlerini yönetip, Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerine finansal olarak hizmet verdi.

Bankacılık sektöründeyken akademik çalışmaları sonrasında günümüze değin “Finansal Yönetim, Bankacılık ve Sermaye piyasaları, Finansal Okuryazarlık, Liderlik ve Girişimcilik, İşletme Yönetimi” araştırma alanları çerçevesinde yarı zamanlı olarak öğretim görevlisi olarak çeşitli üniversitelerde dersler vermekte olup, İstanbul Ticaret Üniversitesi, “Dijital Ekonomi ve Pazarlama Bölümü” danışma kurulu üyesidir.

Hürriyet BigPara’da köşe yazarı ve CNN Türk’de ekonomi yazarı olup Bloomberg Businessweek Dergisi’nde bankacılık, finansal yönetim, yeni ekonomi ve girişimcilik konularında makaleleri yayınlanmaktadır.

Girişimcilik ve finans alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle dünyanın en saygın ödüllerinden olan “Ten Outstanding Young Persons of The World” programının “Türkiye’nin On Başarılı Genci” bölümünde 2019 Yılında JCI Türkiye Senato Ödülü’ne layık görüldü.

Ceylan, Bloomberg HT, CNN Türk TV gibi çeşitli ulusal ve yerel televizyon kanallarında konuk olarak davet edilmekte, haber bültenlerinde güncel ekonomi gündemine dair röportajları ve görüşleri yayınlanmaktadır.