İnan ACILIOĞLU

İnan ACILIOĞLU

Danışman, Yazar, Konuşmacı

İzmir Fen Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden(1999) mezun olan İnan Acılıoğlu; kariyer hayatına son sınıfta ASELSAN’da yarı zamanlı mühendis olarak başladı. 1999-2001 yılları arasında Finansbank’ta müfettiş yardımcısı olarak çalıştı.

2002 yılında girdiği Koç Holding-Ford Otosan şirketinde 9 yıl boyunca lojistik, planlama, tedarik zinciri birimlerinde yöneticilik yaptı. 6 Sigma Kara Kuşak olarak 40’ın üzerinde proje tamamladı. 2 projesi En İyi Uygulama(Best Practise) olarak diğer Ford fabrikalarında da hayata geçirildi.

2011 yılında geçtiği Danone’de Tedarik Zinciri ve Müşteri Hizmetleri birimlerinde çalıştı. 5 çalışması global ekipler tarafından En İyi Uygulama seçildi; 2 projesi ile ödül aldı. Çalışan Değer Önermesi(Employee Value Proposition) projesine liderlik etti; şirket başarı ödülü aldı. Aynı dönemde mevcut işine ek olarak hafta sonları İzgören Akademi bünyesinde eğitmen olarak Y Kuşağı, Liderlik gibi konularda eğitimler verdi.

2015 Mayıs ayında Yıldız Holding’de Operasyonel Mükemmellik Direktörü olarak çalışma hayatına devam etti. Perakende grubu bünyesindeki şirketlerde Operasyonel Mükemmellik, Yalın Dönüşüm ve Dijital Dönüşüm stratejilerinin oluşturulması ve uygulanması çalışmalarını yönetti.

İş’te Y Kuşağı ve 19 Nüans kitapları yayınlandı. Dijital Yakalı Olmak kitabı ise bu sene yayınlanacaktır.

Dijital, liderlik ve iş yaşamında başarı temaları ile 2013’ten bu yana eğitimler vermektedir.