Esra KARAOSMANOĞLU

Esra KARAOSMANOĞLU

Yoga Eğitmeni, Avukat

Lozan’da doğdu. Lise ve sonrasında Hukuk eğitimini Brüksel’de bitirdi. Uluslararası Ticaret Hukuku konusunda Londra’da yüksek lisans yaptı.

2001 yılında Yogibaba Adnan Ananda Siddivho Çabuk ile yoga derslerine başladı. Yogibaba Adnan Ananda Siddviho Çabuk’tan klasik yoga eğitimi vermek üzere Yoga Eğitmenliği sertifikası aldı. 2005 yılında kendi evinde ve daha sonra Yoga Seven’da klasik yoga dersleri vermeye başladı. 2006’da Hindistan, Delhi’de Swami Sivananda Vedanta Merkezinde derslere katıldı. Aynı yıl Delhi’de Aurobindo Ashram’ından Integral Yoga sertifikası aldı ve Kundalini Yoga derslerine katıldı.2005 yılının sonundan 2012 yılına kadar Yoga Darga’da hatha yoga dersleri verdi. 2012 yılında Hocası Adnan Çabuk’un kurduğu Yoga Vakfı’nın kuruluşuna destek verdi ve halen Vakıf çalışmalarının aktif üyesidir. 2016 yılının Kasım ayında Hindistan’daki Yoga Niketan Ashram’dan İleri Seviye Eğitmenlik Sertifikası aldı. 2017 yılında Dr. Neslihan İskit’ten Yoga Terapi sertifikası aldı. 2018 yılında Ulli Allmendiger’de AYURVEDA eğitimini ve sertifikasını aldı. Ayurveda konusunda danışmanlık vermektedir.

Esra E. Karaosmanoğlu Türkiye’deki çeşitli seminer, festival ve atölyelere Yoga ve Yoga Dans eğitmeni olarak davet edilmekte ve katılmaktadır. Her yıl eğitim amacıyla Hindistan’a gitmektedir.

"Acemi Yoginin Elkitabı" adlı kitabı 2011'de yayımlandı ve 5. baskıya ulaştı. Esra E. Karaosmanoğlu’nun öykü dalında yayınlanmış birkaç kitabı da mevcuttur. Halen, Milliyet Pembenar ve Posta gazeterinde Yoga, Ayurveda ve Spiritüellikle ilgili yazılar yazmaktadır.

Eğitmene ait Kurslar