Prof. Dr. Ahmet ERKUŞ

Prof. Dr. Ahmet ERKUŞ

Akademisyen, Eğitmen

Prof.Dr.  Ahmet ERKUŞ İstanbul’da doğdu. 1988 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden, 1992 yılında Kara Harp Okulu, İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi(Yönetim ve Organizasyon), doktora eğitimini 2006 yılında Atatürk Üniversitesi’nde(Yönetim ve Organizasyon) tamamladı.  2011 yılında Yönetim ve Organizasyon alanında “Doçent” oldu. Aralık 2011-Mayıs 2012 tarihleri arasında City University of New York’da (ABD) misafir öğretim üyesi olarak “Kültürlerarası Müzakere” araştırmalarına katıldı. 2017 yılında “Profesör” oldu.

1993-2002 yılları arasında TSK’nın çeşitli birimlerinde yöneticilik yaptı. 2002-2010 yılları arasında Kara Harp Okulu’nda öğretim üyesi olarak Yönetim ve Organizasyon alanında lisans ve yüksek lisans dersleri verdi. Ayrıca 2002-2010 yılları arasında, TSK’nın birçok biriminde ve Savunma Sanayi Firmalarında yöneticilik, liderlik ve müzakere konularında eğitmenlik yaptı.

Prof.Dr. Ahmet Erkuş profesyonel eğitmen olarak başta Bankacılık, Telekomünikasyon, İlaç, Perakende, Bilişim, Tekstil olmak üzere farklı sektörlerde ve firmalarda, liderlik ve kişisel gelişim eğitimleri vermeye devam etmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi olarak akademik hayatına devam eden Prof.Dr. Ahmet Erkuş; yönetim, organizasyon, müzakere ve araştırma yöntemleri alanlarında dersler vermektedir.

Uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanmış Müzakere, Örgütsel Davranış, İletişim, Liderlik, İnsan Kaynakları, İş Yaşamında Pozitif Psikoloji alanlarında yurt dışında ve yurt içinde yayımlanmış makaleleri ve çeşitli kongrelerde sunulmuş bildirileri bulunmaktadır.

Eğitmene ait Kurslar