Volkan KARACA

Volkan KARACA

Eğitmen, Danışman

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. 1999 yılında henüz üniversite son sınıftayken, profesyonel iş hayatına otomotiv sektörüyle ilk adımı atma fırsatını yakaladı. Otomotiv sektörünün lider firmalarından Renault-Mais Şirketler Grubunda 3 farklı ilde 5 yıl süresince Satış ve Pazarlama alanında sırasıyla Satış Danışmanlığı, Satış Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 

2004 yılında ise otomotiv mutfağı niteliğindeki kariyerine devam ederek aynı markanın üretim şirketi olan Oyak-Renault Fabrikalarına transfer oldu. Lojistik akışların farklı birimlerinde yöneticilik yaptıktan sonra 2009 yılında Oyak-Renault Fabrikasında Stratejik Planlama Uzmanı olarak görev değişikliği yaptı. 

Eğitim alanına duyduğu ilgi ve edindiği tecrübeler dâhilinde, firma bünyesindeki Türkiye’nin en eski şirket içi okullarından olan Oyak-Renault Eğitim Enstitüsünde uzmanı olduğu konularla ilgili eğitmenlik faaliyetleri de yürütmüştür. 

Yetişkin eğitimine duyduğu ilgi ve bugüne kadar kazandığı mesleki ve sosyal tecrübeleri aktarmak adına İzgören Akademi’nin eğitmen ve danışman kadrosunda yer almış ve halen kendi eğitim ve danışmanlık firması dahilinde firmalara çözümler sunmaya devam etmektedir.

Ayrıca firmaların talebi ve kendi yetkinlikleri dahilinde eğitim ihtiyaç analizleri ve danışmanlık faaliyetleri ile ufuk açıcı ve motive edici konuşmalar yapmaktadır.

Otomobillere olan tutkusunun bu günlere gelmesinde ve gelişiminde yadsınamaz bir katkısı olduğunun bilincinde olarak, dünya klasik otomobil lisansına sahip klasik aracıyla fırsat buldukça Klasik Otomobil Rallilerine katılmaktadır.

Volkan Karaca evli, Eda ve Ceyda adında iki prensesin babasıdır.

Eğitmene ait Kurslar